Dziś, jutro, e-learning… w ZPSB

W ciągu ostatnich lat hasło „postęp technologiczny” stało się niezwykle bliskie, można rzecz bardzo swojskie. Technologie informatyczne na dobre zagościły w przedsiębiorstwach, instytucjach finansowych, na uczelniach, zawitały pod strzechy, a nawet do urzędów. Dzisiaj praktycznie każdy Polak po powrocie z pracy lub ze szkoły do domu może dokonać zakupów w sklepie internetowym, zamówić bestseller w księgarni internetowej, obejrzeć zaległy odcinek ulubionego serialu na iTVP.pl, zapłacić rachunki w banku, również internetowym, wysłać zeznanie podatkowe za 2009 r. (UWAGA! Zapominalscy – do 30 kwietnia zostało zaledwie 2 dni!). Może także zrobić coś dla swojej kariery – pouczyć się języka obcego, podnieść kwalifikacje lub zdobyć lub uzupełnić wykształcenie.

Technologie informatyczne spieszą z pomocą w każdej dziedzinie naszego życia! Wszystko zależy od nas i możliwości. A możliwości jest wiele: język angielski na BBC Learning English, kwalifikacje na kursach i szkoleniach on-line, a także po części wykształcenie. Po części, ponieważ zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem możemy wykorzystywać dobrodziejstwa e-learningu, ale nie możemy całkowicie zrezygnować z zajęć prowadzonych w tradycyjnej formie. W tym miejscu warto nieskromnie nadmienić, że Zachodniopomorska Szkoła Biznesu w Szczecinie jest jednym z pionierów w zakresie wdrażania rozwiązań ITC do procesu kształcenia. Jesteśmy także jednym z pionierów w formule nauczania blended-learning! Przejdź do naszego kalendarium i zobacz co osiągnęliśmy! - czytaj więcej

Ponad 86% naszych studentów* uważa, że e-Learning to przyszłość!

Zapytaliśmy ich, dlaczego tak myślą i oto co odpowiedzieli:

Ponieważ: "Daje możliwość studiowania mimo ograniczonego czasu."

Ponieważ: "Daje możliwość studiowania bez względu na odległość."

Ponieważ: "Pozwala spełniać się! Nie koliduje ze sprawami służbowymi i prywatnymi."

Ponieważ: "Coraz więcej młodych ludzi wyjeżdża za granicę."

i tak dalej ...

Zapytaliśmy też, jakie czynniki zdecydowały o podjęciu studiów niestacjonarnych wspomaganych e-learningiem i oto co usłyszeliśmy:

Wypowiedzi te utwierdziły nas w przekonaniu, że nie musimy pytać o znaczenie słowa „e-learning”. A czy Ty, drogi Czytelniku uważasz podobnie? Zostawiając Ciebie, drogi Czytelniku z przemyśleniami, nie zostawiamy Ciebie na długo. Otwieramy cykl esejów ukazujący nowoczesny wymiar kształcenia, nie tylko w życiu uczelni wyższych, jej studentów i pracowników, ale i w życiu przedsiębiorstw i ich pracowników. W tym cyklu będziemy poszukiwać odpowiedzi na różne pytania. Zachowując pełną świadomość faktu, że najtrwalsze są rozwiązania tymczasowe nadajemy mu nazwę "Dziś, jutro, e-Learning… w ZPSB".

*Wg badań przeprowadzanych wśród studentów I roku studiów niestacjonarnych wspomaganych e-learningiem w latach 2007-2009.

W następnym odcinku: "Semestr z życia studenta studiów niestacjonarnych wspomaganych e-learningiem".

Dorota Dżega

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 10 wrzesień 2012, 10:44